Consultant în asigurări

    0
    711
    • Contract
    • Flexibil
    • Full Time
    • Part Time
    • Remote
    • Bucuresti

    Website Generali

    • Nivel carieră
    • Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
    • Limbi vorbite: Română

    CANDIDATUL IDEAL:

    – Studii medii/ studiile superioare constituie avantaj;
    – Cunoștințe medii de utilizare PC;
    – Atitudine proactivă, persuasiv și perseverent;
    – Bune abilități de comunicare, negociere și orientare spre rezultat;
    – Experiența anterioară în vânzări constituie un avantaj;
    – Spirit de inițiativă și capacitatea de a lucra în echipă.

    BENEFICII:

    – Suport pentru autorizare ca agent de asigurare (Cod RAF);
    – Finanțare 24 luni în funcție de rezultate;
    – Grile de comisionare progresive;
    – Traininguri gratuite;
    – Posibilitatea de a promova profesional și de a devenii manager de echipă în funcție de performanțele înregistrate și de interesul manifestat pentru activitatea desfășurată.

    RESPONSABILITĂȚI:

    – Menținerea și îmbunătățirea relației cu clienții;
    – Promovarea, prezentarea și vânzarea produselor companiei;
    – Efectuarea analizei de risc pentru client, construirea de oferte și finalizarea vânzărilor;
    – Prospectarea permanentă a pieței și promovarea serviciilor financiare;
    – Oferirea de servicii post vanzare clienților pe durata derulării contractului.

    Upload your CV/resume or any other relevant file. Max. file size: 2 MB.
    Bifand aceasta casuta va dati accordul prelucrarii datelor personale cu scopul de a fi contactat de angajator