Payroll Specialist with hi-tech skills

    0
    160

    Website Vulpoi & Toader Management

    Candidatul ideal

    • Minimum 2 ani experienta in salarizare;
    • Atestat de Inspector Salarizare/ Inspector Resurse Umane constituie avantaj;
    • Cunoasterea legistatiei in domeniul salarizarii si muncii;
    • Experienta de lucru in aplicatia Sal constituie avantaj;
    • Foarte bune abilitati de operare in Microsoft Office;
    • Inteligenta (gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza);
    • Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor, receptivitate, spirit de echipa.

    Descrierea jobului

    Gestionarea unui portofoliu de clienţi şi furnizarea de servicii de salarizare pentru clienţii alocaţi:

    • Realizarea comunicării cu clienţii alocaţi
    • Verificare pontaj, certificate medicale, concedii, absente, avansuri, etc;
    • Efectuarea calculului salarial şi întocmirea statului de salarii pe baza informaţiilor specifice (pontaje, concedii medicale, concedii de odihnă, concedii fără plată, modificări salariale, alte beneficii)
    • Calculul, înregistrarea şi declararea impozitelor şi taxelor către bugetul de stat
    • Realizarea de rapoarte conform solicitarilor clienţilor
    • Dezvoltarea de solutii noi de automatizare a proceselor existente.
    Upload your CV/resume or any other relevant file. Max. file size: 2 MB.
    Bifand aceasta casuta va dati accordul prelucrarii datelor personale cu scopul de a fi contactat de angajator